هفردا

اولین شرکت خدماتی ثبت شده در بازار بورس

راهیابان فردا به عنوان هشتمین شرکت بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس پذیرش و درج شد.

شرکت راهیابان فردا پس از احراز شرایط پذیرش در ۲۳ آبانماه ۹۷ به عنوان یکصد و هشتاد و پنجمین نماد معاملاتی در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

این شرکت با نماد معاملاتی “هفردا” به عنوان هشتمین شرکت در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط و هفتمین شرکت در تابلوی رشد شناخته می‌شود که در گروه پیمانکار صنعتی و زیر گروه مدیریت پسماند حضور دارد .

این مجموعه به همت چند تن از مدیران فعال در عرصه صنعت و خدمات توسط علیرضا هوشمندی قانع، سیامک اکبریان و زهره هوشمندی قانع در سال ۱۳۷۸ به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس شـده و طی شــماره ۱۵۵۰۴ نزد اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده است .

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده دو اساسنامه شامل خدمات ساختمانی انجام کلیه امـور مربوط به ساختمان سازی و راهسازی، خدمات فنی انجام کلیه امور فنی نظیر داربست بندی، ایزوله کاری، تاسیسات، رنگ آمیزی و خدمات عمومی انجام امور عمومی سازمان‌ها، اداره‌ها، نهادهای دولتی و خصوصی و اطلاع رسانی است.

این شرکت در سال ۱۳۸۱ پس از تغییراتی در اهداف اساسنامه و سـهامداران و خـروج سیامک اکبریان، بصورت تخصصـی در زمینه‌های خدمات شهری شامل جمع آوری و حمل زباله و نظافت شهرها، بازیافت، فضای سبز و مشاور در زمینه مکانیـزاسـیون و اخذ نمایندگی از شرکت‌های داخلی و خارجی جهـت مونتاژ ماشین آلات و تجـهیـزات وابـسته به فعـالیت خود ادامه داد و اینک پـس از گذشت ۱۹ سال از تاریخ تأسیس ایـن شـرکت تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خـدماتی در سطح ایران شده است و در تلاش است به بازار کشورهای همسایه راه یابد.
شرکت راهیابان فردا (سهامی عام) پس از احراز کلیه شرایط پذیرش ازتاریخ ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ بعنوان یکصد و هشتاد و پنجمین نماد معاملاتی ) هشتمین شرکت در بازار شرکت های کوچک و متوسط و هفتمین شرکت در تابلوی رشد در فهرست نرخ های فرابورس ایران درج گردید.

سایر اطلاعات شرکت به شرح زیر می باشد:
تاریخ پذیرش ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
نماد معامالتی: هفردا
گروه: پیمانکار صنعتی
زیرگروه: مدیریت پسماند
کد: ۴۵۲۲
شماره ثبت نزد سازمان: ۱۱۶۱۳
تاریخ ثبت نزد سازمان: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
شایان ذکر است امیدنامه شرکت در بخش اوراق بهادار پذیرفته شده قابل مشاهده می باشد.

اما شاید برای شما این سوال ایجاد شود که بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس ایران چیست و نحوه فعالیت و دادو ستد سهام درآن چگونه است؟
به بهانه درج عرضه اولیه هفردا در این مطلب توضیحاتی تکمیلی به شما ارائه میگردد.

SME  مخفف عبارت Small & Medium Enterprises است و در برگیرنده کلیه بنگاهای کوچک و متوسط اعم از بنگاه های صنعتی، خدماتی، کشاورزی  وبازرگانی می باشد.اتحادیه اروپائی در دهه نود میلادی ضوابط شناسایی شرکت های کوچک و متوسط را اعلام کرد به شرح زیر میباشند

۱ـ دارا بودن کمتر از ۲۵۰ نفرکارمند استخدامی

۲ ـ حداکثر۴۰ میلیون یورو گردش مالی سالیانه داشته باشند

۳ ـ حداکثر ۲۷ میلیون یورو ترازنامه سالیانه داشته باشند

۴ ـ حداقل ۷۵% دارائی بنگاه در مالکیت مدیران باشد.

۵ ـ مالک (مالکین) ویا بستگان ایشان ، شخصاً بنگاه را مدیریت کنند

در کشور ما نیز و بر حسب تعریف وزارت صنایع و معادن و وزارت جهادکشاورزی،شرکت های کوچک و متوسط( SME )ها عبارتند از تشکیلات اقتصادی خدماتی و صنعتی منطقه‌ای با کمتر از ۵۰ نفر کارمند،

بانک مرکزی ایران فقط مؤسسات دارای کمتر از ۱۰ نفر کارمند را به عنوان شرکت های کوچک و متوسط( SME )ها تعریف کرده است،

اداره آمار ایران فقط بنگاه‌های با کمتر از ۱۰ نفر کارمند را به عنوان شرکت های کوچک و متوسط( SME )ها منظور می‌کند و تمام انواع دیگر بنگاه‌ها را به عنوان مؤسسات تولیدی بزرگ می‌شناسد.

اما در طبقه بندی دیگر، بنگاه‌های صنعتی ایران برحسب اندازه بنگاه به چهار گروه

۴۹-۱۰ نفر کارگر،

۹۹-۵۰ نفر کارگر،

۱۴۹-۱۰۰نفر کارگر و

۱۵۰ نفر کارگر و بیشتر

تفکیک شده‌اند که از این میان، سه گروه نخست در زمره بنگاه‌های کوچک و متوسط محسوب شده‌اند.

در بازار سرمایه شرکت‌هایی که جمع حقوق صاحبان سهام آنها کمتر از ۵۰ میلیارد تومان است در دسته شرکت‌های کوچک و متوسط طبقه‌بندی می‌شوند و خرید سهام این شرکت ها، صرفا توسط اشخاص حقوقی و سرمایه گذاران نهادی صورت می پذیرد و سرمایه گذاران خرد حق خرید سهام این شرکت ها را ندارند.

نماد و گروه معاملاتی

نماد معاملاتی: هفردا - گروه: پیمانکار صنعتی

زیر گروه و کد

زیرگروه: مدیریت پسماند - کد: ۴۵۲۲

شماره ثبت و تاریخ

شماره ثبت: ۱۱۶۱۳ - تاریخ ثبت: ۱۳۹۷/۰۸/۲۰

0
حجم
0
ارزش
0
پایانی
0
درصد

تیم ما

مدیریت علمی در تمامی ابعاد، استفاده از فـنــاوری هـای روز، خلـاقیت و نوآوری و تعامل کامل با کارفرمایان در کنار کارکنــان متعهد و پرانگیـزه، ویژگی کلیدی راهیابان فردا می بـاشد که حفـظ و توسعه این مختصات و رشد و بالندگی مادی فکری و فرهنگی کارکنان به عنوان ارزنـده ترین سرمایـه های شرکت در سرلوحه فعالیتهای ما می باشد.

رامین عظیمی رئیس هیئت مدیره
علیرضا هوشمندی عضو هیئت مدیره
مهری شهبازی نایب رئیس هیئت مدیره
امیر حیدری مدیر عامل و عضو هیئت مدیره
مجید عالیوندی معاونت اجرایی و عضو هیئت مدیره
محمدرضا احمدی رئیس واحد تحقیق و توسعه
وجیهه فرخ پور مدیر واحد حسابداری
مصطفی کوره پز مدیر واحد اداری
علیرضا فاضلیان مدیر واحد هماهنگی و پشتیبانی
فهیمه کوچکی مدیر واحد بورس
ندا نیکبخت مدیر واحد HSE
حسین رزاقی رئیس دفتر مدیریت